O mně

Moje fotka
Praha, Czechia
zrzavá pražačka, která píše o blbostech. a je jí to jedno:)

sobota 6. listopadu 2010

nový modní časopis

Na české scéně se objevil nový módní časopis Flair. Slyšela jsem na něj zatím jen pochvalné ohlasy, takže jsem se rozhodla, že si ho musím koupit!

Mile mě překvapilo, když jsem zjistila, že první číslo si můžu zdarma objednat až do mé poštovní schránky. Magazín stojí sice jen 80 korun, ale proč neušetřit, když ani nevím jestli za něco stojí:)? Navíc zatím není úplně všude k dostání. Tak tedy dneska mi přišlo mé první, listopadové číslo Flair.
Na první pohled vypadá jako svěžejší, míň snobské ELLE. Otevřu časopis, čeká mě reklama. Ale jen na prvních dvou stránkách. Paráda! Nemusím se prokousávat reklamami, které už sem viděla stokrát ale můžu se pustit do prvního letmého prohlédnutí.

Zaujal mne už Editorial, dvě malé fotky paní šéfredaktorky Desireé Treichl-Sturgkh (upřímně..dělalo mi problém už jen napsaní jejího jména, jak se asi vyslovuje?:) a velký nápis: PRVNÍ MEZINÁRODNÍ MÓDNÍ MAGAZÍN Z ITÁLIE PRO ČESKO. Šefredaktorka vypadá sympaticky, není nafocená v drahých „hadrech“ aby bylo vidět jak je stylová. Oproti ELLE nebo VOGUE je to změna:). Editorial je napsán jednoduše, neřeší se v něm nic složitého, jak to čítáme jinde. Proč taky?

Listuji dál… Oblíbeným grafickým prvek Flairu je kolečko, je hezké, že celý časopis má jakýsi symbol, ke konci čtení už jsem ale mírně překolečkovaná-zatím jediná maličká výtka. Zpátky k listování, časopis je řešen podobně jako už mnohokrát zmiňované ELLE ale má více příjemné „prostředí“. Články se nesoustředí jen na oblečení ale i na bloggery, kulturu, jídlo, doplňky, návrháře, zkrátka vše co má s uměním, designem a životním stylem něco společného. Nádhera! Témata jsou dobrá, například článek o Kláře Vytiskové (Toxique) nebo Lady Gaga je prostě sázka na jistotu. Ale psát o Bobbym Dekeyserovi, výrobci venkovního nábytku..takovéto články mi v časopisech vždy chyběly! Flair nepíše jen o tom, co už všichni víme ale rozšiřuje svým čtenářům jejich znalosti z dané oblasti.

Když ovšem narážím na článek o umění a komunismu..nemám slov..paráda! Následuje fotostory a pak? 10 rad jak poznat originál. Pak? Průvodce po týdnech módy. Pozor! Přehledný!! V tuto chvíli mé nadšení dosahuje téměř orgasmu.

Shrnutí? Magazín jsem si prolistovala, prohlédla, pročetla a právě teď vypisuji formulář na předplatné. 146 stran kvalitního čtení za 80 korun? Flair má u mě nejmíň dva zlaté bludišťáky:)

Žádné komentáře:

Okomentovat